تهویه مطبوع چیست؟

هر محیط بسته ای شامل فضاهای مسکونی ، اداری ، تجاری ، بیمارستانی ، صنعتی ، گلخانه ای و … در درجه ی اول نیازمند گرم و سرد شدن در فصول متفاوت سال است.
صرف گرم و سرد کردن محیط را می توان در بسیاری از موارد به نوعی فراهم نمودن تهویه نامید. اما اطلاق پسوند مطبوع بار معنایی جدیدی به این اصطلاح می دهد. برای ایجاد تهویه ی مطبوع هر محیط فاکتور های متناسب با آن محیط باید رعایت شود. فرضا یک منزل مسکونی در این بحث شرایط متفاوتی با یک رستوران خواهد داشت. به صورت کلی محیطی دارای تهویه مطبوع است که ساکنان محیط احساس راحتی به لحاظ روانی و تنفس داشته باشند ، هیچکس احساس سرما و گرمای آزار دهنده نداشته باشد ، هیچ بوی نامطبوعی در محیط استشمام نشود و دست کم ذرات گرد و غبار فیلتر شود.
فاکتور هایی مثل نحوه ی تولید سرما و گرما ، محل ریزش گرما و یا سرما ، نحوه طراحی مکش و … در تهویه ی مطبوع بسیار موثر است.
شرکت آتی تهویه ی البرز با اجرای تهویه مطبوع در تعداد بیشماری واحد مسکونی ، اداری ، تجاری و در کاربری های پیچیده تر مثل کافه ها ، رستوران ها، محیط های بیمارستانی ، داروخانه ها و از همه ی این ها مهمتر اتاق های تمیز و عمل تسلط کافی به اجرای انواع سیستم تهویه مطبوع دارد.

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.