داکت اسپلیت


مشاوره آنلاین : ۰۹۳۵۸۱۹۴۶۰۲

این مشاوره شامل موارد زیر می شود :
۱- توضیح در مورد سیستم داکت اسپلیت
۲- تعیین ظرفیت مورد نیاز
۳- استعلام قیمت
۴- طراحی کلی
۵- هماهنگی بازدید
۶ – ارائه پیش فاکتور
در ضمن امکان فروش اقساطی داکت اسپلیت در اتی تهویه فراهم شده است.
جهت خرید اقساطی داکت اسپلیت با اتی تهویه در تماس باشید.
۰۲۶-۳۲۵۶۲۶۹۶

فروش انواع داکت اسپلیت ایرانی :

مصرف برق داکت اسپلیت ایرانی : داکت اسپلیت های ایرانی با موتور اسکرال کوپلند در حالت کارکرد حداکثری دارای مصرف برق بسیار پایین تری نسبت به نمونه های خارجی می باشند. به طور مثال یک داکت اسپلیت با ظرفیت ۳۶۰۰۰ یکی از برند های خارجی برای یک واحد ۱۲۰ متری اغلب در حال مصرف ۱۷ آمپر می باشد که این مقدار برای نمونه ی داخلی ۱۵ آمپر است . با رعایت نکات زیر می توان بدون صرف هزینه های زیاد جهت تهیه ی دستگاه اینورتر ، هزینه ی ماهیانه کمتری پرداخت :

۱- اجرا و نصب دقیق

۲- آموزش استفاده صحیح در دمای مناسب

۳- سرویس و نگهداری منظم با هزینه ناچیز

در صورت عدم رعایت نکات فوق مصرف انرژی در هر حالت اینورتر و معمولی بسیار زیاد خواهد بود.

داکت اسپلیت های تولید شده توسط تولید کنندگان ایرانی دارای تنوع می باشند. از جمله ویژگی مشترک داکت اسپلیت های ایرانی می توان به عمر بالای موتور آن ها اشاره نمود.  کنترل داکت اسپلیت ایرانی توسط ترموستات های دیجیتال صورت می گیرد. قیمت داکت اسپلیت های تولیدکنندگان ایرانی نیز متغیر می باشد. برخی از این محصولات مشابه نمونه خارجی با قیمت بسیار کمتر می باشند.

شما می توانید پس از ثبت پروژه ی خود اقدام به بازدید از مجموعه ی تولیدی این محصول نمایید.

به طور کلی تکنولوژی تولید داکت اسپلیت در کشور ایران تقریبا بومی سازی شده می باشد. مشکلات توسط تولید کننده داکت اسپلیت در حال برطرف شدن می باشد.

کشور پهناور ایران دارای پتانسیل های فراوان صنعتی می باشد. ساخت محصولات تهویه مطبوع از دیر باز در کشور ما رواج داشته اشت. بعضا این محصولات به کشور های خارجی نیز صادر می شده است. تکنولوژی طراحی ، ساخت و تولید اسپلیت کانالی یا همان داکت اسپلیت نیز تقریبا بومی شده است. به طور کلی می توان گفت همانطور که برای خرید یخچال های صنعتی و کوچک برای کسب و کارتان به تولید کنندگان یخچال ایرانی مراجعه و محصول مورد نظر را با ابعاد دلخواه سفارش می دهید در آینده ای نزدیک برای خرید داکت اسپلیت می توانید از این آپشن تولید کنندگان ایرانی استفاده نمایید. به طور کلی ساخت داکت اسپلیت نیز در ایران اغلب به صورت مونتاژ قطعات مختلف صورت می گیرد.

در صورت نیاز به داکت اسپلیت ایرانی می توانید با ارائه نیاز های خود به آتی تهویه داکت اسپلیت ایرانی استاندارد خریداری نمایید. همچنین جهت استعلام قیمت داکت اسپلیت ایرانی با ما در ارتباط باشید. لازم به ذکر است شرکت های ایران رادیاتور و بوتان هنوز اقدام به تولید این محصول ننموده اند لذا از پاسخگویی در این زمینه معذوریم.

یکی از مطمئن ترین برند های موجود در شرکت اتی تهویه البرز داکت اسپلیت صباتک می باشد. کمپرسور استفاده شده در این مدل از داکت اسپلیت از نوع اسکرال کوپلند می باشد. به علاوه تکنولوژی بلوور های سایلنت در این مدل قابلیت رقابت با بهترین برند های خارجی را فراهم نموده است.

درباره ی داکت اسپلیت :  

 

 یکی از انواع سیستم های تهویه مطبوع ، سیستم داکت اسپلیت است.
معنی داکت اسپلیت

داکت اسپلیت واژه های جایگزین بسیاری دارد که برخی از آن ها عبارتند از :

داکتد اسپلیت

اسپلیت کانالی

اسپلیت کانالی سقفی

سوالات رایج در مورد داکت اسپلیت
سیستم داکت اسپلیت چیست
اسپلیت کانالی چیست
داکت اسپلیت چگونه کار می کند
ابعاد داکت اسپلیت

در خرید داکت اسپلیت ابعاد یونیت داخلی داکت اسپلیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پاسخ به این سوالات :

نحوه کارکرد داکت اسپلیت

دستگاه داکت اسپلیت دارای سیستم بسیار ساده ای می باشد. این دستگاه از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است. قسمت خارجی که کمپرسور دستگاه در آن قرار گرفته دارای فن روبرو زن و بالا زن می باشد. قسمت داخلی یک هواساز دارای اواپراتور جهت حضور مبرد است. یونیت داخلی و خارجی توسط یک جفت لوله ی مسی عایق شده ی رفت و برگشت و کابل بهم متصل می شوند.

یونیت داخلی میتواند به صورت عمودی و یا افقی نصب شود. اما در ۹۹ درصد کاربری ها این دستگاه در زیر سقف نصب شده و هوای تولید شده توسط کانال کشی به بخش های مختلف محیط فرستاده می شود.

درواقع با اجرای سیستم داکت اسپلیت اثری از هیچ دستگاهی در محیط برجا نمانده و کاملا درون کار است که خود کمک شایانی به دکوراسیون به حساب می آید.

سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت

سرمایش داکت اسپلیت

یونیت داخلی در صورت فعال بودن یونیت خارجی ( کندانسور ) شامل اواپراتور با حضور مبرد با دمای پایین و فن هایی جهت پرتاب باد سرد می باشد. باد سرد ایجاد شده از طریق کانال و یا به صورت مستقیم به محیط انتقال یافته و به صورت ریزشی منجر به خنک شدن محیط می شود و تهویه ی مطبوع را ایجاد می کند. همچنین استفاده از کانال مکش – عایقکاری – جانمایی دقیق میتواند کاهش مصرف برق داکت اسپلیت را به همراه داشته باشد.

گرمایش داکت اسپلیت

سیستم گرمایش داکت اسپلیت به دو روش عمل می کند. روش اول استفاده از گرمایش برقی این دستگاه است که مانند حالت گرمایش کولر های گازی کمپرسور ( یونیت خارجی ) را درگیر کرده و بسیار گران تمام می شود. البته بسیاری از داکت اسپلیت های موجود در بازار ایران فقط حالت سرمایش داشته و امکان گرمایش برقی آن برداشته شده است.

اما روش دیگر و مرسوم آن در ایران جهت تامین هوای گرم محیط استفاده از کویل آب گرم می باشد. کویل آب گرم داکت اسپلیت در پشت و یا جلوی یونیت داخلی قرار می گیرد. گرمای ناشی از آب گرم درون آن که توسط پکیج یا موتور خانه تامین شده است به وسیله ی فن های یونیت داخلی به محیط انتقال می یابد. همچنین قیمت کویل آب گرم داکت اسپلیت مبلغ ناچیزی است. هزینه مصرف برق داکت اسپلیت در زمستان نیز مبلغ ناچیزی است و تقریبا به صفرمیل می کند.

کویل آب گرم چیست

کویل آب گرم مشابه سیستم رادیاتور دارای رفت و برگشت آب گرم بوده و آب گرم در آن جریان دارد.

تنظیم گرمایش داکت اسپلیت
راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت

برای استفاده از گرمایش برقی داکت اسپلیت با قرار دادن Mode دستگاه روی حالت Heat این امکان فراهم می شود.

برای استفاه از کویل آب گرم باید مراحل زیر را انجام داد :

۱ – قرار دادن Mode دستگاه روی حالت Fan

۲ – باز کردن فلکه های کنار کویل در صورت بسته بودن

۳ – باز کردن شیر های رفت و برگشت مخصوص رادیاتور در زیر پکیج

۴ – قرار دادن پکیج در حالت زمستان

روش هواگیری داکت اسپلیت

به دلیل قرار گرفتن کویل داکت اسپلیت در بالای سیستم معمولا نیاز به هواگیری خواهد داشت.

توصیه می شود به دلیل خطرات احتمالی مانند پاشش آب جوش در چشم ، برق گرفتگی و … این کار را به یک تعمیرکار داکت اسپلیت بسپارید.

ابعاد داکت اسپلیت نیز متفاوت است. مثلا ارتفاع داکت اسپلیت صباتک غیر از ۶۰۰۰۰ ، ۳۰cm است. طول عرض آن نیز برای تعدادی از ظرفیت های پر کاربرد ۹۴*۷۸ می باشد.

قیمت داکت اسپلیت
بهترین مارک داکت اسپلیت

اگر فکر می کنید برای خرید بهترین داکت اسپلیت باید صرفا به دنبال اسم و برند باشید با ضرر های مالی جبران نا پذیری مواجه خواهید شد.

اولین قدم برای استعلام قیمت انواع داکت اسپلیت مراجعه به نمایندگی های فروش داکت اسپلیت است. از جمله این داکت اسپلیت ها می توان به  ، قیمت داکت اسپلیت اجنرال ، قیمت داکت اسپلیت میتسوبیشی ، قیمت داکت اسپلیت مدیا ، قیمت داکت اسپلیت صباتک ، قیمت داکت اسپلیت گری ، قیمت داکت اسپلیت سامسونگ ، داکت اسپلیت ایران رادیاتور ، داکت اسپلیت بوتان ، قیمت داکت اسپلیت ایران رادیاتور اشاره نمود.

قیمت اسپلیت کانالی سقفی به مولفه های زیادی وابسته است. از آنجا که دستگاه داکت اسپلیت دارای سیستم ساده ای می باشد فریب قیمت های بسیار گران را نخورید. به عبارت دیگر قیمت های بسیار پایین و بسیار بالا را از گزینه های خرید خود خارج کنید.

در واقع این مطالب صرفا راهنمای خرید داکت اسپلیت تلقی می شوند.

اجرای داکت اسپلیت

مهمترین اقدام برای شما که داکت اسپلیت را انتخاب کرده اید سپردن کار به یک شرکت پیمانکار تهویه مطبوع با سابقه و متخصص است.

اجرای سیستم داکت اسپلیت بسیار مهمتر از قیمت آن است.

هزینه ی اجرای داکت اسپلیت می تواند شامل زیر سازی مانند لوله کشی داکت اسپلیت ، نصب شاسی سقفی ، اجرای کانال انتقال هوا و … باشد.

نحوه نصب داکت اسپلیت توسط نصاب داکت اسپلیت شرکت بسیار مهم است . یعنی هزینه نصب داکت اسپلیت بسته به طریقه نصب داکت اسپلیت متفاوت است.

در زیر سازی برق داکت اسپلیت به نکات زیر توجه نمایید :

نقشه برق داکت اسپلیت

نحوه سیم کشی داکت اسپلیت

سیم کشی برق داکت اسپلیت

+ آموزش نصب داکت اسپلیت ۰۹۳۵۸۱۹۴۶۰۲

خدمات داکت اسپلیت
خدمات پس از فروش داکت اسپلیت

مهمترین فاکتور  در میزان رضایتمندی مشتری پس از اجرای داکت اسپلیت را می توان خدمات پس از فروش داکت اسپلیت دانست.

مهمترین خدمات داکت اسپلیت شامل موارد زیر می شود :

تعمیر داکت اسپلیت توسط تعمیرکار داکت اسپلیت

سرویس داکت اسپلیت توسط سرویس کار داکت اسپلیت + نحوه سرویس داکت اسپلیت

قطعات داکت اسپلیت

موتور فن داکت اسپلیت

کندانسور داکت اسپلیت

اواپراتور داکت اسپلیت

سنسور داکت اسپلیت

کویل آب گرم داکت اسپلیت

ترموستات داکت اسپلیت

پمپ درین داکت اسپلیت

کمپرسور داکت اسپلیت

و بسیاری موارد دیگر …

محاسبه داکت اسپلیت

برای محاسبه ی میزان برودت و حرارت مورد نیاز کاربری مورد نظر حتما به متخصصین مربوطه رجوع کرده و به حرف های بی پایه توجه نکنید. نحوه محاسبه ظرفیت داکت اسپلیت با چند فرمول ساده امکان پذیر نمی باشد اما به دلیل محدودیت در ظرفیت های ارائه شده عموما به صورت تجربی توصیه می شود که این عدد بسته به برند های مختلف متفاوت است. مثلا گرمایش و سرمایش یک واحد آپارتمان ۱۴۰ متری ممکن است با ظرفیت ۳۶۰۰۰ برند x تامین شود اما همان آپارتمان برای تامین گرمایش و سرمایش خود باید از ظرفیت ۴۲۰۰۰ برند y استفاده نماید. لذا مشاوره در این بحث حرف اول را می زند. البته فرمول محاسبه بار سرمایی بستگی به پارامتر های زیادی دارد.

+ آموزش طراحی داکت اسپلیت ۰۹۳۵۸۱۹۴۶۰۲

کانال کشی داکت اسپلیت
ابعاد کانال داکت اسپلیت

نقشه ی کانال کشی داکت اسپلیت باید به نحوی باشد که کمترین صدا در اثر بوران هوا ایجاد شود. در واقع بین کانال داکت اسپلیت و صدای داکت اسپلیت رابطه ی معناداری وجود دارد.

انواع کانال داکت اسپلیت

۱-گالوانیزه ۲-فلکسیبل

ابعاد کانال داکت اسپلیت نقش بسیار مهمی در رضایت کاربر داکت اسپلیت دارد.

برای این کار باید به نکات زیادی توجه نمود ، برخی از این نکات عبارتند از :

– ضخامت مناسب کانال

– عایق کانال

– تقسیم باد صحیح به وسیله ی تیکاف ها

– ساپورت دقیق جهت جلوگیری از شکم آوردن کانال

– انتخاب دقیق مسیر کانال کشی به صورت حداقلی جهت افزایش راندمان در عین حال همکاری منطقی با مهندس معمار

– همچنین در صورت انتخاب کانال فلکسی جهت انتقال هوا حتما با یک تیم متخصص این این نوع کانال کشی همکاری کنید.

قیمت کانال داکت اسپلیت

قیمت کانال کشی داکت اسپلیت بسته به کیفیت آن بسیار متفاوت است.اگر شما کانال فلکسیل داکت اسپلیت را برای زیر سازی داکت اسپلیت خود انتخاب کنید قطعا سرعت اجرای کار چند برابر شده و حجم کمتری از سقف اشغال می شود. آتی تهویه البرز آماده ی ارائه ی بهترین قیمت ها جهت کانال کشی پس از بازدید پروژه شماست.

معایب داکت اسپلیت

اگر داکت سیستم اسپلیت به خوبی اجرا نشود معایب سیستم داکت اسپلیت به صورت زیر خواهد بود :

صدای داکت اسپلیت که بین ۳۳ الی ۴۵ دسیبل متغیر است.

مصرف برق داکت اسپلیت که در صورت انجام محاسبات غلط و عایقکاری نامناسب زیاد خواهد بود در غیر این صورت از اسپلیت بسیار ارزان تر خواهد شد.

و …

مزایای داکت اسپلیت

استقلال واحد ها

کم شدن اندازه ی داکت تاسیسات ساختمان

حذف رادیاتور

کم شدن مصرف لوله مسی

مصرف کم انرژی

تهویه مطبوع

فیلتراسیون

سرعت بالای گرم و سرد کردن محیط

ایده آل برای دکوراسیون مدرن

کنترل هوشمند دمای محیط

هزینه ی اجرای پایین

مزایا و معایب داکت اسپلیت

در مجموع مزایای داکت اسپلیت بسیار بسیار بیشتر از معایب داکت اسپلیت است.

 

در صورت تمایل برای سفارش داکت اسپلیت فرم زیر را پر نموده و ارسال کنید

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.